Florence Nightingale effektus
2011.05.18
A Florence Nightingale effektus
Ez egy olyan jelenség, ami akkor alakul ki ha egy személy iránti vonzódás kialakulásának oka visszavezethető egy általános hatásra. Érthetőbbé ezt a mondatot maga a sztori fogja tenni reményeim szerint.


Azt is meg lehet tudni, hogy magával a kifejezéssel először a Vissza a jövőbe! című filmben találkozhatunk, ahol részben el is van magyarázva, hogy ez mit jelent.
Maga az effektus viszont nem csak ápoló és betege között jöhet létre, hiszen arra is van elég sok példa, amikor a tanítvány szeret bele a tanárába, rajongó a bálványába, stb, stb… Összefoglalva talán a hála, tisztelet, rajongás kiváltotta „tévesen” szerelemnek értelmezett jelenségről van szó. Azért a (d)effektus kialakulásáért nem lehet kizárólagosan azt a személyt hibáztatni aki a hatása alá került, mert a hatást kiváltó személy „túlbuzgósága” is hozzájárulhat ehhez.
Forrás:
Hozzászólások
Hozzászólások megtekintése
why sudden erectile dysfunction <a href=https://plaquenilx.com/#>plaquenil used for</a> erectile dysfunction with diabetes
tadalafilo 20mg
(tadalafil pills, 2021.02.12 17:15)tadalafil overdose <a href=https://tadalisxs.com/#>tadalafil online</a> tadalafil use
Get Levitra Ellalitty
(Ellciny, 2019.09.03 01:22)Viagra Barato Madrid Acheter Du Cytotec <a href=http://gaprap.com>viagra online prescription</a> Prix Du Levitra En Espagne
erectile synonym
(plaquenil definition, 2021.02.16 01:34)